Ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu!

Ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu!

2017 MTSKS-4 ehliyet sınavı giriş yerleri belli oldu. MEB ehliyet sınavı ne zaman yapılacak, ehliyet sınavı giriş belgemi nereden alabilirim gibi soıruların yanıtları haberimizde.

Sürücü adayları 2 saat süren ehliyet sınavında ter dökecek. 2017 yılının 4. ehliyet sınavı giriş yerlerti belli oldu. Adaylar kimlikleri ve ehliyet sınav giriş belgesi ile MTSKS-4 sınavına girecekler. Ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu. Peki ehliyet sınavı ne zaman? İşte yanıtı…

EHLİYET SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN ALINIR?

Heyecanla beklenen sınav giriş yerleri belli oldu. Ehliyet sınav giriş belgeleri sürücü kurlarından alınabiliyor.Sürücü kursları sınav giriş belgenizi onaylatarak sizlere elden ulaştırıyor. Sürücü kursunu arayarak belgenizin hazır oluup olmadığını öğrenin. Kimliğiniz ve bu belge olmadan MTSKS-4 ehliyet sınavına giremezsiniz.

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Daha sonra ehliyet sınavında başarılı olanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor.

2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)

2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)

ehliyet-sinavi-sonuc
 

EHLİYET SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır. Direksiyon sınavları önceki sınav tarihlerine bakıldığında, sonuçların açıklanmasından 15 ya da 22 gün sonra gerçekleştirildiği görülmektedir. Direksiyon sınavı esnasında sizin ile birlikte araca binecek olan yetkililer, aracı çalıştırmanızdan hız kurallarına uyup uymamanıza, eğimli yolda aracı hareket ettirebilmenizden geçiş kurallarına uyup uymamanıza göre pek çok değerlendirme kriterlerine göre size puan verecektir. Direksiyon sınavından başarılı olmak için gerekli olan minimum 70 puanı alamayan adaylar için direksiyon sınavına toplamda 4 defa girme hakkı bulunmaktadır.

5.10.2017 (Haber Merkezi)