Erdem Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Erdem Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Erdem Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Gaziantep Erdem Koleji’nden 2023- 2024 eğitim yılında ilkokul, ortaokul ve lise bölümünden mezun olan öğrenciler düzenlenen muhteşem bir törenle yeni eğitim hayatlarına uğurlandı. Öğrencilerin coşkusuna ortak olan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, çeyrek asırlık mezunlarımızın Dünyanın her köşesinde ülkemizi gururla temsil ettiğini söyledi.

538 ÖĞRENCİ KEP ATTI

Gaziantep’in köklü eğitim kurumlarından biri olan Erdem Koleji, tüm kademelerde 538 öğrenci Erdem Koleji Kampüsünde gerçekleştirilen görkemli bir törenle yeni hayatlarına uğurladı. Törene; Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkan Vekili Haluk Kalyoncu’nun yanı sıra vakıf üyeleri, HKÜ Rektörü Türkay Dereli, veliler, akademik ve idari personel katıldı.

Mezuniyet töreni öncesi okulda hazırlanan yıl sonu sergi etkinliğine katılan Kalyoncu ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerin yaptığı eserlere hayran kaldı. Erdem Koleji olarak, geri dönüşüm konusuna dikkat çekmek amacıyla "geri dönüşüm sanatı" olarak adlandırılan sanat tarzında çeşitli eserleri inceleyen Kalyoncu, özellikle ekolojik kaygıların sanatsal formlara dönüştüğü ve bal arılarının ekolojik dengedeki yerini vurgulamak amacıyla, ortaokul görsel sanatlar dersinde okul kampüsünün yenilenme sürecinde ortaya çıkan atık kartonları kullanarak yapılan sanat eserleri beğendi. Ayrıca öğrencilerin atıklardan yaptıkları kostümleri sergide gören Kalyoncu, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.   

KALYONCU : HEDEFİMİZ EĞİTİM KALİTESİNİ ARTTIRMAK

Öğrencilerin ve ailelerin heyecanlarına ortak olan Kalyoncu, “Bu yıl 26. Yılımız. 25. Mezunlarımızı vermenin haklı gururunu paylaşıyoruz. Toplamda 2 bin 100 öğrenci Erdem Koleji çatısı altında eğitim ve öğretim görüyor. Bu sayının Gaziantep’teki özel okullar arasındaki en yüksek sayı. Asıl hedefimizin bu öğrenci sayısını sabit tutarak eğitim ve öğretim kalitesini daha da arttırmak” dedi.

KALYONCU: ERDEM KOLEJİ’NİN AKADEMİK BAŞARILARINI ANLATTI

Erdem Koleji 38 bin metrekare kapalı alana sahip modern ve teknolojinin tüm imkanlarıyla donatılmış yeni binasıyla eğitim öğretimin devam ettiğini anlatan Kalyoncu, “Akademik başarılarımız her yıl artarken, ortaokul öğrencilerimiz LGS sınavında son üç yılda 2 Türkiye birincisi çıkardık. Kitlesel başarımız olarak baktığımızda Fen liselerini kazanma oranımız yüzde 75. YKS sınavında son üç yılda 55 öğrencimiz Tıp Fakültesine, 83 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 27 öğrencimiz Hukuk Fakültesine yerleşti” şeklinde konuştu.

KALYONCU: BUGÜNE KADAR 10 BİN MEZUN VERDİK

Erdem Koleji’nin akademik başarılarımızın yanı sıra her yıl olduğu gibi bu yıl da spor ve sanat alanında bizleri gururlandıran çok sayıda ulusal ve uluslararası başarıları olduğunun altını çizen Kalyoncu, “Bugüne kadar tüm kademlerde toplam 10 bin mezun verdik. Mezunlarımız dünyanın her köşesinde ülkelerini gururla temsil ediyor. Öğrencilerimize bu süreçte desten veren Özel Erdem Okulları idareci kadrosuna, öğretmenlerine ve idari personeline emeklerinden dolayı teşekkür ediyor; tüm velilerimize ve öğrencilerimize mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

SÖNMEZ: MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞIYORUZ

Başarılı bir eğitim döneminin ardından yaşanan haklı mezuniyet gururunun mutluluğunu paylaştığını ifade eden Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Okulumuzdan mezun olan tüm öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerken, onların her zaman destekçileri olacağız. Dünyada fark yaratacak hem sosyal hem de akademik alanlarda başarılı, kendini daima geliştirmeyi amaçlayan bireyler yetiştiriyoruz. Bu noktada ülkesine bağlı, erdemli bireyler yetiştirmek dışında bir beklenti olmaksızın bu eseri bizlere hediye eden Kalyoncu ailesine, başkan vekilimiz sayın Haluk Kalyoncuya şükranlarımı sunuyoruz” dedi.

Plaket töreninin ardından mezun olan öğrenciler kep atarak yeni hayatlarına adım attılar. Törende, öğrenciler ve aileleri unutulmaz anlar yaşadılar.

14.06.2024 (Haber Merkezi)