GAÜN’de Uluslararası İletişim, Bilgi Ve Toplum Sempozyumu Düzenlenecek

GAÜN’de Uluslararası İletişim, Bilgi Ve Toplum Sempozyumu Düzenlenecek

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim Fakültesi, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (IKSAD) ortaklığında Ukrayna Lesya Ukrainka Volyn National Üniversitesi, Slovakya Ss. Cyril and Methodius in Trnava Üniversitesi katkılarıyla 09-10 Mayıs 2024 tarihlerinde Uluslararası İletişim, Bilgi ve Toplum Sempozyumu düzenlenecek.

2024 Yılı teması “İletişimde Güncel Dinamikler” olan sempozyuma; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Devrim Özkan, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Dr. Mustafa Latif Emek ve İKSAD Yayınevi Başkanı Sefa Salih Bildirici katılacak. 9 Mayıs 2024’te saat 09:30’da yapılacak olan açılışın öncesinde davetliler GAÜN İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan Genç İletişimciler Fotoğraf Sergisini gezebilecek.

Sempozyum hakkında bilgi veren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Devrim Özkan, bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası İletişim, Bilgi ve Toplum Sempozyumunda akademisyenlerin, araştırmacıların, sektör temsilcilerinin ve öğrencilerin bir araya gelerek modern çağda iletişimin dönüşüm dinamiklerine dair tartışma imkanı bulacaklarını söyledi. 

Yüz yüze ve çevrimiçi olmak üzere karma sunum biçiminde gerçekleşecek olan sempozyum; Türkçe, İngilizce ve Ukrayna dillerinden 35 yüz yüze 127 çevrimiçi oturum gerçekleşecek. Türkiye, Ukrayna, Romanya Nijerya, Slovakya, Tanzanya, Endonezya, Nijer, Pakistan, İran, İngiltere, Portekiz gibi ülkelerden yaklaşık 217 katılımcı sempozyumda yer alacak.

Sempozyumun ikinci gününde, Türkçe, İngilizce ve Ukrayna dilinde çevrimiçi olarak oturumlar devam ederken öğrenciler için Yapay Zeka Atölyesi yer alacak. Atölye etkinliğinde Fatih Kadir Akın ve Ahmet Oğuz Koca yapay zeka uygulamaları hakkında bilgi vererek, öğrencilerin sorularını cevaplayacak.

7.05.2024 (Haber Merkezi)