Hakkımızda

 

Türkiye’de en çok merak edilen konulardan birisi eğitim sistemine dair değişiklikler ve yeniliklerdir. Cumhuriyet tarihi boyunca milli eğitim sistemin değişen iktidarlarla beraber baştan sona yeniliklere muhatap olması, olgun ve güvenilir bir eğitim sisteminin varlığının hissedilememesine neden oldu.

Ülkemizde çocukların eğitimsel anlamda diğer ülkelere nazaran yetersizlik içerisinde olmasının en temel sebebi de budur. Sürekli güncellenen ve değişen eğitim sistemiyle beraber yaşanan sıkıntı ve sorunlar. Tam mevcut eğitim sistemine adapte olunacakken arkasından kökten değişiklik içeren mevzuatların gelmesi kafa karıştırıyor.

Gaziantep'te portal haberciliğine yönelik yaptığı yayınlarla yıldızı parlamaya başlayan gaziantepegitimdunyasi.com, eğitim haberleri, yayınları, eğitime dair gelişmelerin irdelenmesi, atamalar, personel politikaları ve Gaziantep eğitim gündemine dair tüm gelişmeleri eleştirel bakışla tartışmaya ve okuyucuya aktarmaya çabalıyor.

Bu nedenle sitemiz salt eğitim  haberleri veya kentimizdeki personel politikalarında yaşanan değişim ve gelişimi aktarmak değil, eğitimin sorunlarına yönelik çözüm vaat eden sivil toplum kuruluşlarının araştırmalarından da faydalanarak kamuya bilgi edinebilecekleri ve haklarını savunabilecekleri doneleri de aktarmak için çalışıyor.

Yayın İlkeleri

Dijital Platform Bilincini Güçlerndirme:
gaziantepegitimdunyasi.com, eğitim öğretim faaliyetleri alanında dijital bilgi  ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması gayesiyle bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapmayı hedefler.

Bilgi  Belge ve DokümanKullanımı:
gaziantepegitimdunyasi.com, aksi sabit olaylarla ilgili haberi düzeltmeyi, gerekirse haber, fotoğraf ve görüntüyü yayından kaldırmayı taahhüt eder.

Çok Seslilik ve Katılımcı Yayıncılık:
gaziantepegitimdunyasi.com, okuyuculara, takipçilere ve yayın alanında faaliyet yürüten tüm kurum ve kuruluşlara görüşlerini kamuoyu ile paylaşma fırsatı sunar, farklı görüşleri ve konu ile ilgili tüm bakış açılarını yansıtmayı amaçlar.

Cevap Hakkına Saygı:
gaziantepegitimdunyasi.com, iddia ve ithamlara karşı, taraflara cevap hakkını en hızlı ve doğru biçimde kullanma fırsatı sunar.

Objektif, Önyargısız Bakış Açısı:
gaziantepegitimdunyasi.com, haberin, bilginin elde edilmesinden, araştırılmasından sunumuna kadar geçen  her aşamasında nesnel, objektif ve önyargılardan arınmış bir yaklaşım sergiler.

Öncü olmak:
gaziantepegitimdunyasi.com, genel olarak internet haberciliğinin özel olarakta eğitim ve öğretim dünyası dijital platformu olma hedefi doğrultusunda sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.

Güvenilirlik:
gaziantepegitimdunyasi.com, kendine gösterilen, duyulan güvenin sorumluluğunu üstlenir ve bu güveni korumak için çalışır.

gaziantepegitimdunyasi.com, basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.